Poznaj nas

Graj w minigolfa i przeżyj osiemnaście wyjątkowych wydarzeń z historii naszego świata.

Nasz Time Machine Minigolf w Warszawie przeniesie Cię w różne ekscytujące momenty z kart historii naszego świata, począwszy od powstania galaktyki, poprzez epokę dinozaurów, narodziny człowieka współczesnego i zdobycze cywilizacyjne, aż po niesamowitą wizję przyszłości. Dzięki okularom 3D zabawa w minigolfa pozwoli Ci odkryć jeszcze więcej, a zjawiskowy wystrój Blacklight sprawi, że na długo zapamiętasz te ekscytujące wrażenia. Nie zwlekaj już dłużej – zabierz rodzinę lub przyjaciół, zorganizuj imprezę urodzinową lub event firmowy i poznaj nowy wymiar zabawy, jaki oferuje multimedialna podróż w czasie na pokładzie Time Machine Minigolf.

Kup bilet

1

Narodziny Świata

Minigolfowa podróż w czasie rozpoczyna się ok. 4 mld lat temu, kiedy Układ Słoneczny jeszcze się formował, a na Ziemi nie istniały żadne organizmy żywe. Do dziś trudno ustalić, w jaki sposób powstało życie. Przybyło z kosmosu czy wytworzyło się samo na miejscu? Faktem jest, że najstarsza komórka w swojej metryczce ma zapisane ok. 3,5 mld lat.

2

Rośliny i zwierzęta

700 mln lat temu krajobraz Ziemi bardziej przypominał Marsa. Dopiero w tych czasach (czyli niemal 4 mld od momentu powstania naszej planety) na lądzie zaczęły się pojawiać rośliny. Wkrótce pojawiły się też pierwsze zwierzęta lądowe. Ewolucja zaczęła nabierać rozpędu tworząc coraz więcej nowych gatunków, w tym również spektakularne dinozaury.

3

Czas apokalipsy

Ziemia przeżyła kilka wielkich katastrof, po których niemal całkowicie wyginęło życie. Jedna z nich wydarzyła się ok. 65 mln lat temu, kiedy w Ziemię prawdopodobnie uderzył dziesięciokilometrowy meteoryt. To symboliczny koniec epoki dinozaurów. Życie zaczęło się jednak odradzać, pojawiły się nowe rośliny i zwierzęta. Niemal 60 mln lat później pojawił się gatunek, który wkrótce miał zdominować całą planetę. Człowiek.

4

Egipski rozmach

Jedna z pierwszych wielkich cywilizacji rozwinęła się kilka tysięcy lat temu w Egipcie. To w tych czasach Faraonowie zaczęli budować swoje wspaniałe miasta i rzeźby oraz jedne z najbardziej charakterystycznych budowli w historii ludzkości – piramidy.

5

Chińska potęga

Kilkaset lat p.n.e. rozpoczęła się na Dalekim Wschodzie budowa jednego ze słynnych Cudów Świata. Mur Chiński został wybudowany w celu obrony przed ludami zamieszkującymi północno-wschodnią część Azji. Również bronić, ale tym razem Cesarza w zaświatach, miała terakotowa armia, która oryginalnie składała się z 7,5 tysiąca rzeźb, przedstawiających naturalnej wielkości żołnierzy.

6

Zręby europejskiej kultury

Cywilizacji greckiej zawdzięczamy naprawdę wiele. To stamtąd pochodzili wielcy filozofowie i myśliciele, którzy do dzisiaj mają wpływ na nowe pokolenia. Również z Grecji pochodzi wspaniała mitologia, bogowie Olimpu do dzisiaj są żywi w książkach, grach oraz filmach.

7

Ave, Cesar!

Kiedyś mawiano, że „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”. To miasto faktycznie stanowiło kiedyś centrum ludzkiej cywilizacji. Rzymianie podbili niemal cały im znany Świat. Przywiązywali też dużą uwagę do rozrywki, organizując widowiskowe igrzyska w Koloseach.

8

Za Odyna!

Wojownicze ludy Skandynawii odcisnęły duże piętno na historii Europy. W drugiej połowie pierwszego tysiąclecia przed Wikingami drżała cała północna część Starego Kontynentu. Podobno dotarli też do Ameryki na długo przed Kolumbem. To niesamowite dokonanie biorąc pod uwagę jak prymitywne były ich łodzie.

9

Z Camelot do Malborka

Nastały mroczne czasy Średniowiecza. Mieszkańców miast i wiosek bronią przed banitami wspaniali rycerze na koniach. Na terenie całej Europy powstają potężne zamki, w których władcy planują kolejne podboje.

10

Na krańcu świata

W Ameryce, nieco na uboczu dokonań europejskich, w skąpanych słońcem tropikalnych lasach rozwija się cywilizacja Majów. Jej centrum to niezwykłe, bogate miasta wypełnione piramidami oraz posągami przedstawiającymi bogów.

11

Polska duma

Husaria, uznawana za jedną z najważniejszych formacji w dziejach kawalerii, walczyła dla Rzeczpospolitej od początku XVI w. do połowy XVIII w. Ich pojawienie się na polu bitwy zwykle zwiastowało zwycięstwo, szerząc strach wśród szeregów wroga.

12

Krwawy przewrót

Niespokojny duch opanował XVII wieczną Europę. We Francji wybucha Rewolucja, która rozpocznie nowy rozdział w historii. Waleczny lud próbuje dochodzić swoich praw. Brutalne zamieszki w Paryżu przeplatają pokazowe egzekucje poprzez ścięcie głowy gilotyną.

13

W stronę zachodzącego słońca

Na kontynencie Ameryki Północnej, skolonizowanym głównie przez przybyszów z Europy, trwa walka o przetrwanie na nieprzyjaznych preriach. Kowboje i Indianie walczą o terytoria, a zwykli mieszkańcy próbują przetrwać.

14

Pociąg przemian

Zbliża się czas nadciągającej niczym rozpędzona lokomotywa rewolucji przemysłowej, która już wkrótce odmieni cały Świat. Pojawia się coraz więcej fabryk, w miastach zaczyna żyć coraz więcej ludzi, technologia zaczyna mieć coraz większy wpływ na codzienność.

15

Demokracja na pokaz

W powojennej Polsce władzę przejęli komuniści. Pojawiły się huty, elektrownie oraz pierwsze fabryki z polskimi samochodami. Jednym z symboli tych czasów jest Fiat 126p, zwany potocznie Maluchem.

16

W stronę gwiazd

Po raz pierwszy od narodzin Ziemi organizm pochodzący z tej planety opuścił jej atmosferę. Rozpoczął się podbój kosmosu. Powstały sztuczne satelity, stacje kosmiczne. Po raz pierwszy w historii ludzie stanęli na Księżycu.

17

New York, New York

W 1626 roku wyspa Manhattan została wykupiona od Indian mniej więcej za równowartość nowoczesnego smartfona. Dzisiaj to jedna z najsłynniejszych dzielnic na świecie, przez lata słynąca z najwyższych drapaczy chmur. Dzisiaj jest już wiele innych miast, które posiadają wyższe budynki, ale to nowojorski Manhattan na zawsze pozostanie ich symbolem.

18

Świetlana przyszłość

Jaka przyszłość nas czeka? Kiedy podbijemy cały Układ Słoneczny? A może uda nam się wysłać ludzi do centrum Drogi Mlecznej? Jak zmieni się nasze życie codzienne? Czy samochody będą wreszcie latać i czy będziemy mieszkać w chmurach? Tego się dowiemy już niedługo.

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek: 12:00–22:00

Sobota: 10:00–22:00

Niedziela handlowa: 10:00–20:00

Niedziela wolna od handlu: 12:00-18:00

poznaj-nas

TIME MACHINE MINIGOLF

Blue City, poziom +3

Al. Jerozolimskie 179 Warszawa

+48 791 666 791

info@timemachineminigolf.pl

event@timemachineminigolf.pl